R, 24.03.2023

Sinine süda vihjab peatsele laulupeole

Raimu Hanson
Sinine süda vihjab peatsele laulupeole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maikol Kriiva (tagareas vasakult), Juhan Teppart ja Kristjan Talistu ning Mirko Traks (esireas vasakult), Uku-Peeter Veltson, Uku Mark Pärtel, August Traks ja Karin Bachmann on kõik
(v.a lapsed) seotud sinise väikevormi tegemisega.
Maikol Kriiva (tagareas vasakult), Juhan Teppart ja Kristjan Talistu ning Mirko Traks (esireas vasakult), Uku-Peeter Veltson, Uku Mark Pärtel, August Traks ja Karin Bachmann on kõik (v.a lapsed) seotud sinise väikevormi tegemisega. Foto: Sille Annuk

Kolmapäeva õhtuks olid Tartus Puiestee tänaval vana telefonivabriku õues terastorud kokku keevitatud ja värv kuivanud. Metall hoiab koos paksudest vineerikolmnurkadest koosnevat kandilise südame kujulist arhitektuurset väikevormi, mille on projekteerinud Kino Maastikuarhitektid. Sellised laulupeopuhused väikevormid paigaldatakse Eesti mitmesse linna ja muudessegi kohtadesse.

Sinised südamed vihjavad peatselt algavale laulupeole. «Praegu on kokku lepitud, et meie väikevorm läheb viide kohta: Tallinn, Tartu, Elva, Viljandi ja Muhumaa,» ütles üks projekti autoreid maastikuarhitekt Karin Bachmann.

Südame seintele kleebitakse enne paigaldamist üldist ja kohalikku laulupeoteavet. Tekstid ühtlustab Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

Märksõnad
Tagasi üles