Lastefondi pallitrall aitab väikesed jalad kõnniroboti abil liikuma

Tartu Postimees
Copy
Lastefondi pallitralliga soovitakse koguda raha kõnniroboti ostmiseks.
Lastefondi pallitralliga soovitakse koguda raha kõnniroboti ostmiseks. Foto: Mikko Leo Selg

29. juunil toimub Tartu linna päevadel ka heategevuslik pallitrall, millega kogutakse raha Tartu ülikooli kliinikumile kõnniroboti soetamiseks.

Eestis on mitusada last, kes on haiguse tagajärjel kaotanud täielikult või osaliselt liikumisvõime. Kõnnirobot on abivahend, mis parandab ja taastab kõnnimustrit ning toetab seeläbi füsioteraapilist paranemisprotsessi. Tänu seadmele saab märkimisväärselt abistada insuldi, sünnitrauma või raske haiguse tagajärjel liikumisvõime kaotanud lapsi, et neil oleks võimalus kõndima hakata.

Et ka Lõuna-Eesti lastel oleks võimalus järjepidevaks ja regulaarseks kõnniroboti kasutamiseks, korraldab Tartu ülikooli kliinikumi lastefond koostöös Tartu Tamme Lionsi klubi, Tartu ülikooli turundusklubi ja Tartu linna päevaga vaatemängulise pallitralli. Selleks lastakse Vanemuise mäest alla veerema tervelt 10 000 värvilist palli.

«Lastefondi pallitrall ühendab endas mitmeid väga häid ja olulisi väärtusi,» rääkis lastefondi tegevjuht Kadri Org. «Kõik 10 000 palli oleme saanud  Tartu Tamme Lionsi klubilt taaskasutusena laenuks, et aastaid tagasi korraldatud heategevusüritusest järele jäänud vahendeid taas heal eesmärgil rakendada. Lisaks vaatemängulisusele on üritusel ka heategevuslik eesmärk: iga pall toetab taastusravis äärmiselt vajaliku seadme, kõnniroboti ostmist,» selgitas Org.

Lastefondi tegevjuht Kardi Org kutsub kõiki vaatemängulisest heateost osa saama. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles