L, 9.12.2023

Põltsamaa vallavolikogu esimehe umbusaldamine kukkus läbi

Eili Arula
, reporter
Copy
Põltsamaa vallavanem Andres Vään kogus valimistel 207 häält
Põltsamaa vallavanem Andres Vään kogus valimistel 207 häält Foto: KRISTJAN TEEDEMA /

Eile toimus Põltsamaa vallavolikogu erakorraline istung, kus päevakorras oli vaid üks punkt, volikogu esimehe Andres Vääni umbusaldamine. Istungil osales 15 volikogu liiget 23st ning umbusaldusavalduse hääletus kukkus läbi.

Umbusaldusavalduse esitas vallvolikogu esimehele volikogu opositsioon ehk valimisliidu Ühine Põltsamaa kõik üheksa liiget. Umbusaldusavalduse hääletuse õnnestumiseks oli tarvis vähemalt 12 poolthäält.

Eilsele istungile ilmus kohale 15 volikogu liiget. Hääletamisel oli Andres Vääni umbusaldamise poolt 7 ning vastu 8 vallavolinikku.

Istungilt puudus kuus koalitsiooni liiget ja ka kaks opositsiooni esindajat. Ka ei tulnud kohale umbusaldusavalduse saanud volikogu esimees Andres Vään ning volikogu aseesimees Erkki Keldo. Nende puudumise tõttu juhatas istungit volikogu liige Jaan Aiaots.

Vään selgitas, et ta oleks pidanud end seaduse järgi umbusaldusavalduse hääletamiselt taandama. «Vastasel juhul oleks olnud tegu toimingupiirangu rikkumisega,» ütles ta.

Volikogu esimees lisas, et tema meelest polnud otstarbekas sõita istungile kohale vaid seepärast, et enda umbusaldushääletuse ajaks ukse taha minna ja pärast istung haamrilöögiga lõppenuks kuulutada.

Umbusaldusavalduse eilsel istungil ette lugenud valimisliidu Ühine Põltsamaa liige Indrek Eensalu sõnas, et eilne istung oli taas osa poliitmängust. «Minu teada tuli erakorralise istungi mõte volikogu esimehelt endalt, kes teadis, et kõik volikogu liikmed ei saa nii lühikese ette teatamise ajaga istungil osaleda,» märkis ta.

Veel lisas ta, et vähemalt said opositsiooniliikmed volikogu istungil valjuhäälselt välja öelda, mis neid volikogu töös häirib. «See ühe mehe soolo ei vii elu vallas edasi,» selgitas Eensalu ning lisas, et kui olukord ei parane, on nad valmis taas umbusaldusavalduse sisse andma.

Vään tunnistas, et ta polnud kindel, milline saab olema umbusaldushääletuse tulemus. Ka ei tule talle üllatusena, et volikogu opositsioon ei jäta jonni ning ilmselt ei jää see tema aadressil viimaseks umbusaldusavalduseks. «Sellise suhtumise ja käitumise puhul peaks ka opositsioon peeglisse vaatama,» lisas Vään.


 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles