L, 10.12.2022

Kirjanik Ene Mihkelsonile pühendatakse pink

Tartu Postimees
Kirjanik Ene Mihkelsonile pühendatakse pink
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud aktus Vanemuise kontserdimajas. Pildil aukodaniku tiitli saanud kirjanik Ene Mihkelson.
Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud aktus Vanemuise kontserdimajas. Pildil aukodaniku tiitli saanud kirjanik Ene Mihkelson. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Homme kell 15 avatakse kirjandusfestivali Prima Vista ajal Tartus Küüni tänaval kirjanik Ene Mihkelsonile pühendatud pink.

Ene Mihkelsoni mälestuseks pingi paigutamist Tartu linnaruumi on eest vedanud Ene Mihkelsoni selts ja Tartu linn. Kirjandusteadlase ja Ene Mihkelsoni seltsi juhatuse liikme Marin Laagi sõnul paigutatakse pink Küüni tänavale pargi kõrvale, sest ka kirjanikule endale meeldis seal sageli peatuda. «Soovime, et ka teised möödujad saaksid siin jalga puhata ja hinge tõmmata ning koos Ene ja tema luuleridadega inimeseks olemise üle järele mõelda,» ütles Laak.

Pingil meenutatakse Ene Mihkelsoni kui Tartu linna aukodanikku, kirjanikku, mõtlejat ja sõpra. Pingile lisatud ruutkoodi kaudu pääseb iga huviline kuulama Ene Mihkelsoni enda häälega loetud luulet. Mälestuspingi seljatoe on valmistanud skulptor Bruno Kadak.

Pingi avamisel kõlab Ene Mihkelsoni luule näitleja Kaija M. Kalveti esituses. Tervitussõnad on nii Tartu linna, Ene Mihkelsoni seltsi kui ka Eesti kirjanike liidu esindajailt.

Ene Mihkelsoni selts asutati Tartus 12. mail 2018. Reedel, 10. mail peab selts oma esimest aastakoosolekut, kus teeb vahekokkuvõtteid seni tehtust ja vaatab selle aasta edasistele plaanidele. Tänavu oktoobris oleks kirjanik Ene Mihkelson saanud 75-aastaseks. Sel puhul toimub 18. ja 19. oktoobril Tartus Eesti kirjandusmuuseumis ja Eesti kirjanike liidu Tartu osakonnas kirjaniku loomingule pühendatud konverents «Elu. Aeg. Lugu. Kirjanik Ene Mihkelson 75».

Tagasi üles