Tudengite lavaloos möllab karm ja kaunis meri

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Diplomilavastuses «100 M MORE» mängivad Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu tudengid.
Diplomilavastuses «100 M MORE» mängivad Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu tudengid. Foto: Gabriela Liivamägi / Tartu Uus Teater

Täna kell 19 esietendub Tartu Uues Teatris (Lai 37) Viljandi kultuuriakadeemia lavastajatudengi Elar Vahteri diplomilavastus «100 M MORE». See on viimane lavastus, kus kaasa lööb suurem osa akadeemia teatrikunsti 12. lennust, enne kui juuni lõpus diplomid kätte jagatakse.

Lavastaja Elar Vahter, kes enne teatrikooli astumist lõpetas Eesti mereakadeemia, on põiminud lavale oma kaks suurt armastust – teatri ja mere. Lavastuse produtsendi Marii Ingriin Saaremäe teatel on lavastusideesse hõlmatud Rudolfs Blaumanise, Franz Kafka, August Mälgi, Juhan Peegli ja Juhan Smuuli teoseid.

Talvise kalapüügi ajal jäävad inimesed merevangi. See on hakatus ja lähtepunkt, kust trupp on edasi mõelnud. Lavalugu on füüsilise ja vaimse vangistuse ajalisusest  ja suhtelisusest ning muidugi ka merest, karmist ja kaunist, mis mõnikord annab ja teinekord võtab.

Lavastuse kunstnik on Tuuli Omler, kostüümikunstnik Kreet Kärner, koreograaf Hanna Junti, dramaturg Sven Karja, helilooja Marianna Liik, helimeister Martin Roose, valgusmeister Henrik Mütt, videomeister Maria Elisaveta Roosalu, lavameistrid Marko Aatonen ja Eero Ehala ja lavastusjuht Kaspar Kast.

Mängivad Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia 12. lennu näitlejatudengid Mari Anton, Karolin Jürise, Loviise Kapper, Silva Pijon, Hans Kristian Õis, Mathias Einari Leedo, Stefan Hein ja Kristjan Poom.

Etendused on täna, 11., 13., 14. mail Tartu Uues Teatris ning 6. juunil Tallinnas Kanuti Gildi saalis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles