Turg vajab uut hingamist ja turujuht lahkub ametist (1)

Vilja Kohler
, reporter
Copy
ASi Tartu Turg tegevjuhil Ivo Tombakul (vasakul) on täna viimane tööpäev, homme asub tema asemel ajutiselt tööle ettevõtja Rene Kiis. Uut kindlat töökohta Ivo Tombakul veel pole, ta kavatseb jätkata kaubanduses.
ASi Tartu Turg tegevjuhil Ivo Tombakul (vasakul) on täna viimane tööpäev, homme asub tema asemel ajutiselt tööle ettevõtja Rene Kiis. Uut kindlat töökohta Ivo Tombakul veel pole, ta kavatseb jätkata kaubanduses. Foto: Margus Ansu

Ivo Tombak ei soovinud eile lahkumise põhjuseid selgitada, öeldes, et lahkub oma soovil. «Mõistagi on mul ühelt poolt kahju lahkuda, sest tehtud töö hakkab tasapisi vilja kandma,» teatas ta pressiteates. «Teisalt näen, et elu turul läheb edasi aina suurema hooga ja see teeb meele rõõmsaks.»

Oma tööle tagasi vaadates nentis ta, et turuhoones on rohkem kauplejaid, kui oli enne renoveerimist. «Oleme viimastel kuudel Renega koostööd tehes ellu viinud mitmeid muudatusi,» lisas Ivo Tombak. «Viimastel nädalatel on lisandunud mitmed uued kauplejad. Turuhoone lahtiolekuajad on muudetud selliseks, et kõik kauplejad on kogu oma kaubavalikuga kogu lahtioleku ajal kauplemas ning hommikul tööleruttajatel on võimalik enne kaheksat hommikusööki süüa.»

Turul on vaja muutusi, kinnitas Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakonna juhataja Malle Blumenau. «Turu areng on seisma jäänud, seda nii turuhoones kui ka avaturul,» ütles ta. «Mõlemas kohas on vaja aktiivsemat tegevust ja uut hingamist. Kuid Ivo Tombak väitis, et on väsinud ja nii asub ametisse uus juhatuse liige Rene Kiis.»

Ettevõtja Rene Kiis on äri- ja juhtimisalase nõustamisega tegeleva RK Nõustamine OÜ ning MTÜ Ökokuller ja Just Kama OÜ juhatuse liige. Tartu turgu juhib ta ajutiselt, novembri lõpuni. Uue turujuhi leidmiseks korraldab linnavalitsus avaliku konkursi.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles