Video ja galerii: tsiklimehed vallutasid Tartu lauluväljaku

Eili Arula
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna leidis Tartu lauluväljakul aset Estonian Enduro Weekend avapäev, kus enduuro võistlusel osales 25 sõitjat.

Kui tavaliselt käiakse enduuro tsiklitega sõitmas ikka metsas või maastikul, siis tänasel superenduuro võistlusel tuli sõitjatel ületada tehislikke takistusi – palgivirnasid ning veokirehvide hunnikuid.

Võistluse käigus kasutati ära kogu lauluväljak. Rada kulges nii laulukaare all kui ka pealtvaatajate tribüünide vahel. Esialgu leppisid võistluste korraldaja Riho Kollist ja peakohtunik kokku, et võistlejad sõidavad viis ringi.

Pärast profi- ja hobiklassisõitu, kus Kollist ka ise kaasa lõi, otsustas ta tõmmata võistlusel läbitavate ringide arvu kolme peale. «See võtab ikka korralikult läbi, kolmest ringist piisab küll,» sõnas Kollist pärast sõitu käsi raputades.

Hobiklassi sõitja Sander Luiga pakkus pealtvaatajatele omajagu närvikõdi. Nimelt sõitis Luiga oma võistlustsikli esiratta rehvitakistusse kinni ning paiskus seejärel ise üle tsikli juhtraua. Õnneks oli kukkumine pehme ning mees sai sõitu jätkata. «Uskumatu, et see pealtnäha lihtne rehvitakistus nii keeruliseks osutus,» sõnas ta pärast sõitu.

Estonian Enduro Weekend jätkub sprindietapiga pühapäeval Leigol.

Estonian Enduro weekend superenduro võistluse tulemused

Profiklass

1. Riho Kollist

2. Elary Talu

3. Martin Kohv

Hobiklass

1. Aare Pere

2. Sander Luiga

3. Edward Rafter

Beginners

1. Laur Mägi

2. Miko Põder

3. Silver Sellis

Seenior 40+

1. Riho Kollist

2. Renee Jerbach

3. Jarko Metsis

Trial

1. Klaus Somelar

2. Meelis Mangusson

3. Maron Mangusson

Märksõnad

Tagasi üles