L, 9.12.2023

Põltsamaa vallavolikogu esimehe tool lõi kõikuma

Eili Arula
, reporter
Copy
Põltsamaa vallavanem Andres Vään kogus valimistel 207 häält
Põltsamaa vallavanem Andres Vään kogus valimistel 207 häält Foto: KRISTJAN TEEDEMA /

Neljapäeval andis Põltsamaa vallavolikogu opositsioon sisse volikogu esimehe Andres Vääni umbusaldamise avalduse. Opositsiooniliikmed süüdistavad volikogu esimeest ebaviisakas käitumises ja suutmatuses teha volikogu juhtimisel koostööd kõigi osalistega.

Umbusaldusavalduses seisab, et Põltsamaa vallavolikogu esimese koosseisu tööd ei ole volikogu esimees Andres Vään juhtinud avatult ja kaasavalt. «Volikogu esimeest iseloomustab suutmatus teha koostööd eri poolte vahel, ebakompetentsus volikogu töö korraldamisel ning ebaviisakas käitumine volikogu istungitel volikogu liikmete suhtes. Volikogu juhtimine käib Tallinnast ning volikogu esimehel puudub vaade ja ka huvi kohapeal toimuva vastu,» seisab neljapäeva õhtul esitatud umbusaldusavalduses.

Veel heidavad vallavolikogu opositsiooni liikmed volikogu esimehele ette, et ta ei võta volikogu komisjonides tehtud tööd tõsiselt. «Tekib küsimus, kuidas suudab tänane koalitsioon motiveerida volikogu komisjone ja komisjonide liikmeid töötama, kui komisjonides tehtud tööd ei võeta volikogu eestseisuse poolt tõsiselt ning seetõttu on tundidepikkused arutelud valla jaoks olulistel teemadel muutunud väärtusetuks.»

Selles etteheites viitab opositsioon aprillis peetud volikogu istungile, kus volikogu esimees muutis Põltsamaale uue lasteaia ehitamist puudutavat eelnõu kahe parandusettepanekuga kardinaalselt, mille peale opositsiooni liikmed täies koosseisus volikogu istungilt minema marssisid.

Volikogu esimees Andres Vään ütles, et umbusaldusavaldus ei tule talle üllatusena. «Eks see ole üks opositsiooni eneseväljenduse ja töövorme,» sõnas ta.

Umbusaldusavaldusele on alla kirjutanud Põltsamaa vallavolikogu opositsiooni kuuluva valimisliidu Ühine Põltsamaa kõik üheksa liiget. Volikogus on 21 liiget, umbusaldamise jõustumiseks läheb tarvis 12 häält.

Valimisliidu Ühine Põltsamaa liige Sigrid Saar selgitas, et ka osa koalitsiooni esindajatest on nendega ühte meelt. «Hetkel kindlaid nimesid ei julge välja tuua, eks seda näitab hääletus, kas inimesed julgevad enda põhimõtetele ning seisukohtadele kindlaks jääda ja seda ka näidata või mitte.»

Volikogu esimehe umbusaldusavalduse üle hääletab Põltsamaa vallavolikogu 30. mail.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles