Võsaga otsustavasse lahingusse asunud vald avas vaated järvele

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Möödunud aastal võimutses selles kohas padrik. Nüüd on rannast võsa välja juuritud ning tulevikus peaks seal kulgema matkarada.
Möödunud aastal võimutses selles kohas padrik. Nüüd on rannast võsa välja juuritud ning tulevikus peaks seal kulgema matkarada. Foto: Kaspar Koort

Peipsiääre vald on lasknud viimastel kuudel Kolkja küla piirkonna võpsikutes saemeestel nõnda kõvasti tööle pihta anda, et mõnda paika ei tunne esimese hooga enam äragi. Võsa on hoogsalt maha võetud ka supelranna läheduses, kuhu detailplaneeringu järgi peaks tulema spaa ja veekeskus.

«Olen seda võitlust pidanud juba sellest ajast peale, kui viis aastat tagasi toonase väikse Peipsiääre valla vallavanemaks sain,» kõneles Širokov. «Minu nägemus on alati olnud selge: valla territooriumil ja kus võimalik, ka riigimaal, tuleks kogu võsa maha võtta.»

Fotomeenutus eelmisest suvest, kui mõlemal pool rannariba laiusid võsa- ja kõrkjaväljad.
 
Fotomeenutus eelmisest suvest, kui mõlemal pool rannariba laiusid võsa- ja kõrkjaväljad.  Foto: Kristjan Teedema
Tagasi üles