Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 78 ideed

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Paljud ideed on seotud Emajõega. Avaliku sauna, kopraraja, luharaja, promenaadi ja ujuva aia kõrval soovitakse ka supelrandade korrastamist. Arhiivifoto.
Paljud ideed on seotud Emajõega. Avaliku sauna, kopraraja, luharaja, promenaadi ja ujuva aia kõrval soovitakse ka supelrandade korrastamist. Arhiivifoto. Foto: Sille Annuk

30. aprillil lõppenud Tartu kaasava eelarve ideede kogumisel esitasid linlased 78 ideed selle kohta, kuidas kasutada linna 2020. aasta eelarves 200 000 eurot.

Paljud ettepanekud puudutasid vabas õhus sportimise võimaluste parandamist. Näiteks sooviti spordi- ja mänguväljakute rajamist, koolide õuealade korrastamist ja kettagolfiradade rajamist. Paljud ideed olid seotud Emajõega, kuhu pakuti avalikku sauna, koprarada, luharada, promenaadi, ujuvat aeda, samuti supelrandade korrastamist. Ka teiste Tartu veekogude kohta tehti ettepanekuid: Anne kanali äärde sooviti grillimiskohti, Raadi järvele purskkaevu ning Supilinna tiiki ja Rahinge paisjärve sooviti korrastada.

Linnaruumi rikastamise kohta tehti ettepanek istutada juurde puid, kaunistada Annelinna betoonseinu kunstiga, rajada Matteuse mälestusväljak, parandada kesklinna lillemüüjatele müügitingimusi jpm. Dendroparki sooviti tehisjärve ja vaateplatvormi. Linnamajanduse valdkonnas tehti hulk ettepanekuid teede ja tänavate korrastamiseks ning erinevate vahenditega liikluse rahustamiseks. 

Kõikide ideedega saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve ja nende kohta ka arvamust avaldada. 

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Ekspertide hinnang selgub hiljemalt mai lõpuks. Juunis jätkub protsess aruteludega ideede esitajate ja ekspertide, kes selgitavad ka välja ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Rahvahääletus toimub oktoobris. 

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondade koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Tagasi üles