Raekoja aprilli kellamängukava asendus maikuisega

Kariljoni helid paiskuvad üle Tartu kesklinna raekoja tornist.

FOTO: Margus Ansu

Tartu raekoja kariljonist Merle Kollom asendas aprillis kõlanud kellamängukava maisse sobiva uuega. Nüüd kaiguvad üle kesklinna kell 9 «Tartu kellad» (Olav Ehala), kell 12 «Plaisir d'amour» (Martini il Tedesco), kell 15 «Mis värvi on armastus?» (Arne Oit), kell 18 «Plaisir d'amour» ja kell 21 «Hällilaul» (Johannes Brahms).

Kaheks maikuu päevaks on Kollom koostanud eriprogrammi.

Euroopa päeval, 9. mail on raekoja torni ehitatud kariljoni kavas kell 9 «Tartu kellad», kell 12, 15 ja 18 «Ood rõõmule» (Ludvig van Beethoven) ning kell 21 «Hällilaul».

Emadepäeval, 12. mail on eriprogrammis kell 9 «Tartu kellad», kell 12, 15 ja 18 popurrii (Robert Theodor Hanseni «Ema süda», Herman Hermani «Kannikesed emale» ja Märt Hundi «Sulle, emake») ning kell 21 «Hällilaul».

Merle Kollom soovib enda sõnul, et Tartu raeplatsile kogunetaks lisaks muudele tähtpäevadele ka emadepäeval seda peredega koos tähistama. «Mina tegin üllatuse oma emale möödunud aasta mais, kui emadepäeva kava kõlas esimest korda,» lisas ta. «Kahjuks sellel aastal pole mul teda enam. Need laulud komponeerisin kelladele, mõeldes just temale, kes oli elanud pika ja raske elu nagu kogu temaaegne põlvkond.»

Tagasi üles