iDeal kampaania

Fotod: Tartu kõrgeim büroohoone sai nurgakivi

Turusilla otsas Paju tänaval kerkib jõudsalt 16-korruseline büroohoone, ehitajatel on käsil juba neljas korrus ning täna keskpäeval oli selle tööga seotud inimestel mahti seal paika panna ka nurgakivi.

Paju 2 kinnistule rajab 56 meetrit kõrge büroohoone ehitusettevõtjate Raivo Ranna ja Aivar Tuulbergi osalusega Kvintett Kinnisvara. Hoone arhitektuurse lahenduse on koostanud Allianss Arhitektid, bürootorni ehitavad Ehitusettevõte Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust.

Emajõe poole jääva tulevase restoran-kohviku põrandasse betoneerisidki nurgakivi kohale silindri tänase Postimehe, hoone arhitektuurikonkursi tingimuste ja tulemuste ning ka Tartu märgi ja käibeloleva rahaga ehitusettevõtja Aivar Tuulberg, Kvintett Kinnisvara juhatuse liige Kalev Kase, Ehitustrusti juht Kaido Somelar ning Tartu linnapea Urmas Klaas.

Ligi 6200-ruutmeetrises hoones, mille kõrvale tuleb 250-kohaline kolmekorruseline parkimismaja, võiks pisut enam kui aasta pärast töötada 500–600 inimest. «Selle aasta lõpus on hoone karp valmis ja järgmise aasta juulis hakkavad üürnikud siin tööle,» ütles Kvintett Kinnisvara juhatuse liige Indrek Rentel.

Bürootorni rajamiseks kulub ligi 14 miljonit eurot. Tartu üldplaneeringu järgi kesklinna lähemal kümnel aastal nii kõrgeid hooneid juurde ei tule, märkis Tartu abilinnapea Reno Laidre.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles