Tartu tutvustab infopäeval uut kultuuritoetuste süsteemi

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.
Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul. Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsuse kultuuriteenistus ootab 10. mail huvilisi uut kultuuritoetuste süsteemi tutvustavale infopäevale. 

Infopäev toimub 10. mail kell 13–15 Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonnas (Raekoja plats 12, II korruse suur saal) ning seal antakse ülevaade 2020. aasta kultuurivaldkonna toetuste taotlemise võimalustest.

Kultuuriteenistus tutvustab lähemalt uusi toetusmeetmeid ning taotluste esitamise tähtaegu. Tehakse ülevaade peamisest muudatustest, mis uue süsteemi rakendamisega taotlejatele kaasnevad. Lisaks tutvustatakse huvilistele maikuust kehtima hakkavaid avalike ürituste registreerimise uuendatud nõudeid ning Kultuuriakna kasutusvõimalusi.

Kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul kaasneb kultuurivaldkonna uuele süsteemile üleminekuga palju muutusi. «Uue toetussüsteemi oluliseks muudatuseks on senise ühe toetusmeetme asemel erinevate toetusmeetmete loomine ning seeläbi ka erinevate taotlustähtaegade kehtestamine. Lisaks hakkab taotlusi hindama ekspertidest koosnev hindamiskomisjon, kes juhindub kindlaks määratud hindamiskriteeriumitest,» selgitas Viidul.

Uue süsteemi eesmärk on muuta kultuurivaldkonna rahastamine Tartus selgemaks ning paindlikumaks, et oleks võimalik tegevusi, üritusi ning projekte paremini planeerida.

Infopäevale tulijatel palutakse end registreerida hiljemalt 8. maiks.

Tagasi üles