Ühiselt Euroopa kultuuripealinnaks kandideerivad Lõuna-Eesti omavalitsused allkirjastasid Suurel Munamäel hea tahte lepingu

Lõuna-Eesti omavalitsuste juhid Suurel Munamäel. FOTO: Mikko Leo Selg

Põlva, Tartu, Valga ja Võru maakonna omavalitsuste ning Viljandi ja Tartu linna juhid allkirjastasid esmaspäeval koostöölepingu, mis toetab Tartu kandidatuuri 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks. Hea tahte leping sõlmiti sümboolselt Suure Munamäe tipus. 

Tartu linnapea Urmas Klaas tänas Suurel Munamäel toimunud sündmuse avakõnes omavalitsusi hea koostöö eest ning tõstis esile Lõuna-Eesti linnade ja valdade ühiseid eesmärke. «Me kandideerime Euroopa kultuuripealinnaks, sest see teeb meid Euroopas veel nähtavamaks ja annab väliskülalistele põhjuse siia kauemaks jääda,» lausus Urmas Klaas. 

Suurel Munamäel muusikalise tervitusega esinenud Võrumaa juurtega laulja ning looja Mari Kalkun julgustas Tartut ja Lõuna-Eestit kõnelema oma lugu.

«Omanäolisus on see, mis kõnetab inimesi ka väljastpoolt meie piirkonda,» lausus Kalkun. «Oma loo kõnelemiseks peame aga tundma õppima iseennast ja oma juuri ning leidma selle, mis on unikaalne, kuid samas universaalne.»

2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerivad koos Tartu linnaga Põlva maakonna, Võru maakonna, Valga maakonna, Tartu maakonna omavalitsused ning Viljandi linn. 

Milline Eesti linn võidab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitli, selgub augustis. Konkursi lõppvooru jõudnud Eesti linnadelt Narvalt ja Tartult oodatakse lõplikku taotlust ehk kandidatuuriraamatut 1. augustiks.

26. ja 27. augustil külastab lõppvooru jõudnud linnu Euroopa kultuuripealinnade žürii. 28. augustil kaitsevad linnade esitlusmeeskonnad rahvusvahelise žürii ees oma lõppvooru taotlusi, misjärel žürii kuulutab välja 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitli võitja. 

Tagasi üles
Back