Esietendub komöödia, milles aust saab autus ja armastusest armukadedus

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaupmees Arnolphe (Karol Kuntsel) on väsinud eputamisest ja kombelõtvusest naiste seas ning otsustab kosida oma kasvandiku.
Kaupmees Arnolphe (Karol Kuntsel) on väsinud eputamisest ja kombelõtvusest naiste seas ning otsustab kosida oma kasvandiku. Foto: Maris Savik / Vanemuine

Sadamateatris esietendub täna, 27. aprillil Moliere’i komöödia «Naiste kool». Peategelane Arnolphe (Karol Kuntsel) on hea ja rikas kaupmees, kelle väärikusest saab vääritus, aust autus, tarkusest kõrkus ja armastusest armukadedus.

«Minu jaoks tähendab oskus inimese üle naerda ka võimet teda armastada, kuna teatavasti saab ligimesele (sealhulgas loomulikult ka iseendale) tema puuduste ja naeruväärsuse pärast ainult kaasa tunda,» leiab lavastaja Priit Strandberg.

Kaupmees Arnolphe on väsinud eputamisest, tühistest vaimukustest ja tõvena levivast kombelõtvusest naiste seas. Ta otsustab kosida oma kasvandiku, kes juba nelja-aastasena jäi talle saatuse tahtel hooldada. Kuna ta on tüdrukul lasknud üles kasvada kloostris, eemal edevast ja hukutavast haridusest, peaks just tema naiivsus ja headus, ilu ja armastus hoidma Arnolphe’i selle eest, et naine teda petab. Kuid nagu siin ilmas ikka, võivad kõik hoolikad ja läbimõeldud kavatsused sekundiga liiva joosta.

«Naiste kooli» muusikaline kujundaja on Priit Strandberg, stsenograaf Maarja Meeru, kostüümikunstnik Gerly Tinn, liikumisjuht Marika Aidla ja valguskujundaja Andres Sarv.

Mängivad Marian Heinat, Linda Kolde, Karol Kuntsel, Tanel Jonas, Karl Laumets, Jaanus Tepomees, Viktor Lukawski või Priit Strandberg.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles