Tartu nurgatagused vaated ripuvad Suudlevate Tudengite kohvikus

Kunstistuudio Suvi harrastajad seadsid eile Tartu kohvikusse «Suudlevad tudengid» üles maalinäituse pealkirjaga «Kaunim linn on Eestis Tartu».

Stuudiolaste juhendaja, kunstnik Robert Suvi ütles, et ta õpilaste piltidel ei ole mitte Emajõelinna tuntum pool, vaid nurgatagused vaated, millega igal autoril mingi isiklik suhe on.

«Stiil on traditsiooniline, selles on janu klassika, mitte avangardi järele, nautige!» lausus ta avamisel.

Tartu linnapea Urmas Klaas, kes ka kohal oli, ütles, et Tartut tasub näidata, kuna Tartusse armuvad paljud juba päris esimesest pilgust.

Stuudio Suvi käib koos üheksandat aastat, harrastajate maalijate hulgas on nii teadlasi, statistikuid, õpetajaid, arste kui ka juriste vanuses 25 kuni 70.

Robert Suvi sõnul peavad nad kõik lugu pallasliku koolkonna traditsioonidest, käivad looduses maalimas nii Eestis kui väljaspool seda ning moodustavad sõpruskonna.

Ka nende näitused rändavad. Tartu-teemalise näituse saatus on jõuda näiteks Narva, kes nagu Tartugi kandideerib Euroopa kultuuripealinnaks 2024. aastal, ning lõpuks Prantsusmaale.

«Suudlevates tudengites» on praegu näha geenitehnoloogia vanemteaduri Ene Ustavi, treeneri Sille Vaiksaare, matemaatiku Imbi Traadi, ettevõtja Olev Saago, tekstiilikunstniku Kaisi Vinogradovi, ökonomisti ja floristi Reet Heinla, nelja lapse ema Piret Jürgensoni, tehnilise kõgharidusega Hillar Ehaste ja mitmete teiste tööd.

Robert Suvi ise on kunstnik ja pedagoog, kes on viljelenud monumentaalmaali tehnikaid: freskot, sgrafiitot, mosaiiki ja vitraaži.

Ta on olnud kunstiinstituudi maalikateedri õppejõud. Õpetanud Joensuus, sisekaitseakadeemias, euroülikoolis, Tallinna kunstikoolis, Tartu kõrgemas kunstikoolis ja Tallinna tehnikaülikooli Tartu kolledžis.

Tagasi üles