Oksjonile läheb kummalise alghinnaga kunstiteoseid

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
16. mail toimub järjekordne Tartu noore kunsti oksjon. 
16. mail toimub järjekordne Tartu noore kunsti oksjon. Foto: Margus Ansu

Ei ole trükiviga. Väike pilt, mõõtudega 47 x 42 sentimeetrit, millel on kujutatud pokaalid. Selle kõrval sildil kirjas autor Vahram Muradyan, teose pealkiri inglise keeles ja alghind 0,1 eurot. Ei ole tõesti trükiviga, kinnitas Tartu noore kunsti oksjoni projektijuht Kristi Teras, sellise hinna on autor ise määranud. Eile avatud oksjonitööde näitusel torkab aga silma vähemalt veel üks kummaline hind – 15,56 eurot.

Niisuguse hinnaga teose «Ehtne võlts» (digitrükk lõuendil, 61 x 91 cm) on andnud 20. korda toimuvale enampakkumisele kuulus tänavakunstnik Edward von Lõngus. Pildil on tema politseiniku ja Sammalhabeme jäädvustus Kuradisilla juures müüril.

Projektijuht Kristi Teras edastas Edward von Lõnguse selgituse, mille kohaselt on see Hiinas valmistatud piraatkoopia tellitud AliExpressist 15,56 euro eest. Enne oksjoninäitusele viimist on tänavakunstnik sellele lisanud vaid pealkirja «Ehtne võlts» ja signatuuri ning nõnda muutnud «geneerilise piraatkauba uueks originaalteoseks».

Tagasi üles