E, 6.02.2023

Tartu linn kutsub taas täiskasvanuid tasuta välitreeningutele

Tartu Postimees
Tartu linn kutsub taas täiskasvanuid tasuta välitreeningutele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Välijõusaalis juhendatavaid treeninguid praegu korraldada ei tohi.
Välijõusaalis juhendatavaid treeninguid praegu korraldada ei tohi. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond korraldab koostöös Tartu ülikooli kliinikumiga juba kolmandat aastat täiskasvanutele välitreeninguid.

Tasuta välitreeningutega soovitakse innustada inimesi sportlikumat eluviisi harrastama ning julgustada neid kasutama kodulähedasi treenimisvõimalusi linna rajatud spordiväljakutel. Treeningutel õpetatakse üldisi treeningupõhimõtteid ja tutvustatakse avalike treeninguvahendite võimalusi.

Välitreeningud toimuvad 22 korral Anne kanali ääres välijõusaali platsil esmaspäeviti kell 18.30–20. Esimene treening on 29. aprillil ja viimane 30. septembril.

Treeninguid juhendavad üle nädala vaheldumisi Tartu ülikooli kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeudid Sten Siitam ja Madis Arumäe. Füsioterapeudid õpetavad vastavalt osalejate soovidele ja vajadustele kasutama treeninguvahendeid, aitavad korrigeerida harjutuste sooritust ning nõustavad treeningukava koostamisel. Treeningul läbitakse soojendus, põhitreening ja lõdvestus.

Välitreeningutele on oodatud nii algajad, kes vajavad esmaseid nõuandeid treeningutega alustamiseks, kui ka edasijõudnud, kes soovivad lisaks jõusaali võimalustele proovida treeninguid vabas õhus. Kõigile osalejatele leitakse võimetekohased harjutused ja sobiv treeningukoormus.

Treeningutele ei tule ette registreeruda. Kõik huvilised saavad treeninguga liituda jooksvalt. Väga karmide ilmaolude (paduvihm ja äikesetorm) korral jääb treening ära, sellest teavitatakse ka Tartu linna koduleheküljel ja Tartu Facebooki lehel.

Treeningud on osalejatele tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles