K, 25.05.2022

Tartu vald rendib Kõrveküla koolile veel soojakuid juurde

Eili Arula
, reporter
Tartu vald rendib Kõrveküla koolile veel soojakuid juurde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõrveküla põhikooli juurde renditi esimesed moodulklassid kuus aastat tagasi.
Kõrveküla põhikooli juurde renditi esimesed moodulklassid kuus aastat tagasi. Foto: Margus Ansu

Tartu valla Kõrveküla põhikoolis käib osa õppetööst juba 2013. aastast saadik koolimaja kõrval asuvates soojakutes ehk moodsa sõnaga moodulklassides. Vald rentis neid 2015. ja 2017. aastal juurde. Nüüd otsib vald koolile veel üht moodulit, kus oleks ruumi neljale klassile, õpetajate toale, garderoobile, WCdele ja tehnoruumile.

Vallavanem Jarno Laur selgitas, et uut moodulit on vaja ennekõike uueks õppeaastaks ning eesmärk on mahutada lapsed sinna ajaks, mil ehitus käib.

«Koolimaja juurdeehitise projekteerimine on veel pooleli, kuid loodame ehitushanke augustis välja kuulutada,» lisas Laur. Juurdeehitis peaks valmima 2020. aasta 1. septembriks. Seni tuleb suuremal osal Kõrveküla koolis käivast ligi 400 lapsest õppida soojakutes.

Kuigi koolimaja juurdeehitis peaks valmima juba pooleteise aasta pärast, sõlmib vald moodulite rendi lepingud kaheks aastaks.

«See on igaks juhuks, kui ehitise valmimine peaks mingil põhjusel venima. Kui töö valmis, saame moodulite rendilepingud lõpetada,» märkis vallavanem. Ta lisas, et ehituse ettevalmistuse järgus tuleb projekt uue juurdepääsutee rajamise pärast kooskõlastada maanteeametiga.

Juurdeehitisega paisub Kõrveküla põhikool 4500 ruutmeetri võrra. Uude ossa tuleb lisaks klassidele ka söökla.

Mis puutub Kõrveküla kooli Vasula tee ääres asuvasse kõige vanemasse osasse, siis pärast juurdeehitise valmimist antakse see muusikakooli kasutusse.

Märksõnad
Tagasi üles