Hingekell meenutab lahinguis langenud õpilasi

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Johannes Luiga (seisab, vasakul) vendade Oskari (keskel) ja Aleksandriga. 3. soomusrongi ülem Oskar Luiga oli kõrgem ohvitser, kelle hukkas nõukogude repressiivasutus NKVD 1941. aastal.
Johannes Luiga (seisab, vasakul) vendade Oskari (keskel) ja Aleksandriga. 3. soomusrongi ülem Oskar Luiga oli kõrgem ohvitser, kelle hukkas nõukogude repressiivasutus NKVD 1941. aastal. Foto: Taavi Veileri erakogu

Neljapäeval möödub sada aastat Hugo Treffneri gümnaasiumis õppinud Johannes Luiga hukkumisest Vabadussõjas Sänna lahingus. Mälestamaks Luigat ja kõiki teisi sõjas langenud õppursõdureid, löövad Treffneri gümnaasiumi õpilased homme kell 15 kahekümne kahes Lõuna-Eesti kirikus hingekella.

Kõigest 14-aastasena elu lahinguväljale jätnud Luiga on üks noorimaid Vabadussõjas langenuid ning kõige noorem Vabadussõja kangelane. 1920. aasta 21. veebruaril anti talle postuumselt Vabadusristi II liigi 3. järgu aumärk. Pangodi mõisas kuuelapselise pere noorima lapsena sündinud Luiga läks vabatahtlikult Vabadussõtta 1919. aasta veebruaris. Ta jõudis teenida 1. ja 3. soomusrongis, mille ülemaks oli tema vend Oskar Luiga. 3. soomusrongi luurajate komandosse kuulunud Luiga hukkus Võrumaal punaväelaste jälitamisel. Ta maeti Nõo kalmistule.

Kool oli kohe nõus

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles