Roosid kohtuvad raamatutega

Roosid raamatukaupluses.

FOTO: Kristjan Teedema

Täna on rahvusvaheline raamatu ja roosi päev, mida Tartus tähistatakse kirjandusfestivali Prima Vista eelüritusena. Tegevust jätkub hommikust õhtuni.

Kell 10–18 toimub Tartu ülikooli raamatukogu fuajees laat, kus raamatuid ja roose pakuvad Ilmamaa, Petrone Print, Koolibri ja Tartu ülikooli kirjastus.

Kell 13–14 on raamatulaadal Epp Petrone autogrammitund. Kella 14 avatakse sealsamas kõigile soovijaile kõrgema kunstikooli Pallas töötuba, kus Evelyn Reemann trüki- ja paberimuuseumist õpetab värvilisest paberist, raamatu- ja luulelehtedest valmistama roose.

Prima Vista teeb koostööd ka Tartu kaubamaja ja sealse Apolloga. Kell 11–16 jagatakse kaubamajas roose ja igaüks, kes kingib raamatupoe Apollo müüjale roosi, saab vastukingiks ühe sel päeval tasuta pakutavatest raamatutest. Valikus on lugemist täiskasvanule ja lastelegi. Kell 16–18 jagavad sealsamas kirjandussoovitusi kirjanikud Carolina Pihelgas ja Mika Keränen.

Raamatu ja roosi päev jätkub kell 17 linnamuuseumis Prima Vista ja Tartu kultuurkapitali kirjanduspreemia «Esimene samm» laureaadi väljakuulutamise ja esinemisega. Laulu ja luulega astub publiku ette Lauri Sommer.

Nõnda nagu pärastlõunal Tartu ülikooli raamatukogu fuajees, saab kell 18 ka trüki- ja paberimuuseumis (Kastani 48f) valmistada paberroose, aga ka raamatujärjehoidjaid. Juhendab muuseumi hispaanlasest vabatahtlik Roser. Kohvi kõrvale räägitakse raamatutest hispaania, inglise ja eesti keeles ning kavas on külastada ühiselt raamatutuba Fahrenheit 451º.

Tagasi üles
Back