iDeal kampaania

Fotod: jahitrofeed jõudsid Põltsamaa lossi

18. aprillil avati Põltsamaa lossis üleriigiline jahitrofeede näitus, kus eksponeeriti nii Eesti jahitrofeesid kui ka Euroopa suurimat hunditopiste kollektsiooni, aga ka väärarenguga loomade sarvi.

«Tänavune trofeenäitus tuli hästi kokku ja palju toodi ka vääranguga loomade sarvi, mida on huvitav vaadata,» selgitas üleriigilise jahitrofeede näituse peakorraldaja Andres Lillemäe. «Hulgaliselt on näha metskitsede ja punahirvede sarvi. See viitab nende isendite arvukuse tõusule, samas kui metssea- ja põdratrofeesid on mullusest tunduvalt vähem,» selgitas ta. «Hinnatud trofeedest on Põltsamaale toodud ligi kolmandik, mis on läbilõige praegusest ulukite seisundist,» lisas Lillemäe.

Kokku hinnati tänavu 1942 medaliväärset trofeed, mis on läbi aegade suurim hinnatud trofeede hulk. Näitusel saab näha metskitse-, põdra- ja punahirvesarvi; kopra-, šaakali-, rebase-, hundi-, karu-, ilvese-, kähriku- ja mägrakoljusid; metsseakihvasid, hundi-, karu- ja ilvesenahku. Välismaistest liikidest aga nt mufloni- ja valgesaba-hirvesarvi ning Hiina vesihirvekihvasid.

Jahitroffeesid hinnati Padisel, Pärnus, Kuressaares, Rakveres, Valgas ja Tartus. Lõplikud tulemused kinnitas rahvusvaheline hindamiskomisjon 13. aprillil Põltsamaal. Näitus on tasuta ning jääb Põltsamaa lossis avatuks 18. maini.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles