Hannes Kaljujärv ja tema poeg Rasmus mängivad draamaklassikas isa ja poega

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
James Tyrone (Hannes Kaljujärv) on stseenis koos noorema (vasakul, Veiko Porkanen) ja vanema (paremal, Rasmus Kaljujärv) pojaga.
James Tyrone (Hannes Kaljujärv) on stseenis koos noorema (vasakul, Veiko Porkanen) ja vanema (paremal, Rasmus Kaljujärv) pojaga. Foto: Heikki Leis / Vanemuine

Vanemuise väikeses majas esietendub 20. aprillil draamaklassika ühe tipu Eugene O’Neilli perekonnadraama «Pikk päevatee kaob öösse». Näidendis on aastal 1912 vaatluse all Tyrone’i pere lõpuni rääkimata minevikuvalud ja varjatud saladused, sõltuvused, haigused, enesehinnanguprobleemid ja muudki.

Hannes Kaljujärv on lavastuses James Tyrone. Mõnes etenduses kehastab tema poeg Rasmus Kaljujärv James Tyrone´i vanemat poega, mõnes etenduses on samas osas Reimo Sagor.

Vanemuise teatel on näidendi sündmustiku kokkulangevused Eugene O’Neilli enda perekondliku taustaga enam kui ilmsed – õieti ongi seda peetud osalt kirjandusteoseks, osalt draamavormi valatud fragmendiks autori autobiograafiast.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Üllar Saaremäe. Ühe või kahe Kaljujärve  kõrval mängivad lavastuses Reimo Sagor, Piret Laurimaa, Veiko Porkanen ja Kärt Tammjärv.

Tagasi üles