Elva haiglas avas pika pausi järel uksed apteek

Elva haiglas eile avatud apteegi proviisor-juhatajat Marge Raukast (paremal) olid õnnitlema tulnud kolleegid, nende hulgas Tartu Raekoja apteegi endine juhtaja Tiia Kärner (vasakul).

FOTO: Margus Ansu

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimati oli Elva haiglas apteek paarkümmend aastat tagasi. Benu frantsiisi kasutav uus apteek avas seal uksed 1. aprillil. «Meil oli avamise kohta mitu päeva varem silt ukse peal ning mõtlesin, et inimesed peavad seda aprillinaljaks,» ütles apteegi proviisor-juhataja Marget Raukas. «Aga õige pea tuli esimene ostja, see oli haiglast üks inimene. Nüüd on ostjaid käinud juba omajagu.»

Mitme omavalitsuse ühinemisel tekkinud Elva vallas elab enam kui 14 600 inimest, neist ligi 5600 on Elva linna elanikud. Selle kuu alguseni tegutses Männilinnas neli apteeki, kõik ühel ehk Kesk tänaval.

Haigla fuajee remontimiseks ning registratuuri uuendamiseks kulus haiglal ligi 250 000 eurot. Sellega aga töö ei lõpe, sest juba paar aastat on järge ootamas haigla kõrvale kavandatud tervisekeskuse rajamine. «Detailplaneering on nüüd lõppjärgus, selle kehtestamisega läheb veel kuu-kaks,» andis Peeter Laasik tööjärjest ülevaate. «Siis korraldame hanke töö tegija leidmiseks ning sel aastal hakkame tervisekeskust kindlasti ehitama.»

Männilinna tervisekeskus on mõeldud Lääne-Tartumaa perearstidele, viimaseid peaks seal tööle hakkama üheksa.

Keskuse rajamiseks kulub arvestuste järgi 1,8 miljonit eurot, sellest 1,2 miljonit eurot on euroliidu toetus ning 600 000 eurot oma panus.

Tagasi üles
Back