Tartu asub Annelinna gümnaasiumi ümber ehitama

Annelinna gümnaasium.

FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus väljastas teisipäeval ehitusloa Annelinna gümnaasiumi ümberehitamiseks ja laiendamiseks. 

Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimise projekt näeb ette koolihoone laiendamise, hoone soojustatakse ja muudetakse energiatõhusaks. Kaasaegsemaks ja paindlikumaks muudetakse kogu hoone ruumiplaneering. Lisaks klassiruumide rekonstrueerimisele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja. U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik, mida saab kasutada nii õues õppeks kui ka vahetundide veetmiseks.

Hoovialale ehitatakse loodusliku muruga ja 5 meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak ning ümbruskonna kruntidele on projekteeritud spordi- ja puhkeväljak, mis koosneb kahest korvpalliplatsist, välijõusaalist, jalgrattasõiduplatsist ja parkuuriväljakust. Olemasoleva kooliaia lõunapoolsele alale on kavandatud kuni 3 meetri kõrgune kelgumägi.

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine algab kohe pärast õppeaasta lõppu ning lõpetatakse 2020. aasta juulikuuks. Seejärel algab koolimaja sisustamine.

Ehitaja leidmiseks on välja kuulutatud riigihange.

Tagasi üles