P, 1.10.2023

Tartu ülikool kutsub üles jagama mälestusi ülikoolielust

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Tudengipäevad möödunud aastal.
Tudengipäevad möödunud aastal. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Rahvusülikooli juubeliaastal keskendub Tartu ülikooli muuseum lähimineviku mälestuste kogumisele. Ülikooli vilistlasi, õppejõude ja töötajaid kutsutakse üles jagama meenutusi ülikooli pidu- ja argipäevadest, teadustegevusest ning loengusaalides ja tudengikorterites toimunust.

Tartu ülikooli muuseumi direktori Mariann Raisma sõnul kogub muuseum vilistlaste ja õppejõudude mälestusi ning ka esemelist materjali, et talletada lood üliõpilaselust, ülikoolis õpetamisest ja teaduse arengust.  «Muuseum saab neid lugusid säilitades hoida ja vahendada kõigile ülikooli lugu,» selgitas Raisma.

Muuseum ootab nii pikemaid meenutusi kui ka lühikesi mälestuskilde, samuti fotosid ülikoolielu eri tahkudest, teaduslukku jälje jätnud teadusriistu ja teaduskondade logodega mälestusesemeid. Saadetud mälestusi ja esemeid kasutatakse muuseumis novembris avataval ülikooli ajaloo püsinäitusel «Jäljed. Lood minu ülikoolist». Juunis pannakse kogunenud esemetest üles ka ajutine näitus.

18. mail toimuval vilistlaspäeval korraldab muuseum spetsiaalse kogumisaktsiooni, mille keskmes on üliõpilaselu. Muuseumi töötajad lähevad kaamera ja mikrofoniga vilistlaste sekka küsima, mis on neil omaaegsest tudengielust kõige enam meeles ja südames. Samal päeval kella 10–18 võivad kõik tuua Tartu ülikooli muuseumisse esemeid, mis seonduvad õpingute ja tudengi igapäevaeluga. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles