Tartu rattaralli viib osalejad taas uutele teedele

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
37. Tartu rattaralli, 135-kilomeetrise distantsi sõitjad.
37. Tartu rattaralli, 135-kilomeetrise distantsi sõitjad. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Maikuu viimasel pühapäeval sõidetakse juba 38. korda Tartu rattaralli. Nagu traditsiooniks saanud, on ka tänavune rallirada vürtsitatud uute teedega.

38. Tartu rattarallil on kavas kaks distantsi: 124 ja 56 kilomeetrit. Kui lühema sõidu marsruut on sama, mis oli mullu, siis pikem distants on ligikaudu viiendiku osas uue näoga.

Kirjapanduna kulgeb 124 kilomeetrit marsruudil Tartu – Nõo – Tamsa – Elva – Päidla – Otepää – Saverna – Ihamaru – Vana-Kuuste – Tartu. Rajamuudatus puudutab Nõo ja Otepää vahelist osa, mis erinevalt eelmisest aastast ei läbi Pangodit ja Otepää linna.

«Uus lõik on looduslikult väga ilus, pakkudes kohati tõeliselt maalilisi vaateid. Varem pole me saanud seda kasutada, kuna tegu on olnud kruusateega. Eelmisel aastal sai see lõik aga asfalteeritud, mis avardas radade planeerimisel meie võimalusi,» ütles rattaralli peakorraldaja Indrek Kelk.

Pikk distants on 2018. aastaga võrreldes 11 kilomeetri võrra lühem, olles ka profiililt nüüd mõnevõrra kergem – eelmisel aastal oli põhidistantsil tõusumeetreid kokku 1101, tänavu aga 973.

Pikema distantsi rajamuudatus ei puuduta 56 kilomeetri distantsi rada. See tähendab, et eelmisel aastal tänu vaheldusrikkusele positiivse tagasiside saanud 56 kilomeetri rada kattub ka sel aastal ümmarguselt kahe kolmandiku ulatuses pika distantsi rajaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles