Aprillikuus päästavad talgulised pulma kiirustavaid konni

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peatselt hakkavad konnad pulmi pidama ja selleks liiguvad nad talvitumispaigast, näiteks Emajõest, pesitsema ja järglasi saama. Tihti tuleb ületada sõidutee, mis võib konnadele saada saatuslikuks. 
Peatselt hakkavad konnad pulmi pidama ja selleks liiguvad nad talvitumispaigast, näiteks Emajõest, pesitsema ja järglasi saama. Tihti tuleb ületada sõidutee, mis võib konnadele saada saatuslikuks. Foto: Sille Annuk

Kevadel, kui veekogudel sulab jää ja maapind muutub pehmeks, hakkab loomariigis kihama elu. Konnad on Emajões mugavalt talvitunud, sest seal on arvestatav vool ja läbikülmumise ohtu seal pole. Aprilli keskel hakkavad nad pesituspaika liikuma, et pidada pulmi ja saada järglasi. Just Emajõgi on põhjus, miks ülikoolilinn on koduks tuhandetele konnadele.

Et talvituspaigast pesitsema minnes tuleb konnadel ületada ka autoteed, mis on kahepaiksetele ohtlik, toimuvad aprillis konnatalgud «Konnad teel(t)».

Viimastel päevadel on Ihaste vabatahtlikud käinud Ihaste teel ja Salutähe tänaval patrullimas, kas konnaränne on juba alanud või läheb sellega veel aega.

Tagasi üles