E, 30.01.2023

Aprillikuus päästavad talgulised pulma kiirustavaid konni

Kelly Olesk
, reporter
Aprillikuus päästavad talgulised pulma kiirustavaid konni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peatselt hakkavad konnad pulmi pidama ja selleks liiguvad nad talvitumispaigast, näiteks Emajõest, pesitsema ja järglasi saama. Tihti tuleb ületada sõidutee, mis võib konnadele saada saatuslikuks. 
Peatselt hakkavad konnad pulmi pidama ja selleks liiguvad nad talvitumispaigast, näiteks Emajõest, pesitsema ja järglasi saama. Tihti tuleb ületada sõidutee, mis võib konnadele saada saatuslikuks. Foto: Sille Annuk

Kevadel, kui veekogudel sulab jää ja maapind muutub pehmeks, hakkab loomariigis kihama elu. Konnad on Emajões mugavalt talvitunud, sest seal on arvestatav vool ja läbikülmumise ohtu seal pole. Aprilli keskel hakkavad nad pesituspaika liikuma, et pidada pulmi ja saada järglasi. Just Emajõgi on põhjus, miks ülikoolilinn on koduks tuhandetele konnadele.

Et talvituspaigast pesitsema minnes tuleb konnadel ületada ka autoteed, mis on kahepaiksetele ohtlik, toimuvad aprillis konnatalgud «Konnad teel(t)».

Viimastel päevadel on Ihaste vabatahtlikud käinud Ihaste teel ja Salutähe tänaval patrullimas, kas konnaränne on juba alanud või läheb sellega veel aega.

Märksõnad
Tagasi üles