Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

«Anname au» kogub ka sel aastal Tartus sõjaveteranidele annetusi
Täiendatud kell 17.30

Juba kuuendat hooaega alustas kampaania «Anname au», mille eesmärk on toetada veterane, kes on saanud vigastada Eesti kaitseväe missioonidel. Kampaania Tartu sündmus algas Raekoja platsil täna kell 12.

Avasõnad lausus Tartu abilinnapea Reno Laidre. Esinesid Fa-Dieesi laululapsed, võimlemisklubi Janika harrastajate rühmad Sisalikud 1 ja 2, Päkkpöörd, rokkansambel Von Dorpat ja Sassi lasteaialapsed.

Kell 17 astus lavale metalansambel Langenu, kes kevadpäikese all lausa põrgulärmi tegi. Ansambli esinemist jälgis mõtlikul ilmel ka semiootik Mihhail Lotman, kes paistis olevat militaarauto kastis rokkiva bändi pröökamisest veidi hämmingus.

Kell 17.30 esineb tartlaste armastatud poeet ja muusik InBoil. Kogu päeva on võimalik proovile panna oma teadmisi ohutuse ja esmaabi kohta. Naiskodukaitsjad näitasid, kuidas valmistavad kokad sõdurisuppi. Tehnikahuvilistele on vaatamiseks ja katsumiseks välja pandud kaitseliidu sõjamasinad. Tegevust jätkub kogu perele, päeva juhib Ragnar Kekkonen.

Mida on võimalik toetada?

Tänavu kevadel aitavad Sinilille sümboolika müügist kogutud annetused lisaks veteranide spordi- ja õppetegevuse toetamisele ka:

soetada taastusravi seadmeid sihtasutusel Lõuna-Eesti Haigla;

toetada MTÜ Peaasjad tegevust vaimse tervise arendamisel;

rajada välijõusaal Võru linna;

toetada Eesti invaspordi liidu istevõrkpalli treeninguid ja turniiridel osalemist.

Rohkem infot kampaania kohta leiab «Anname au» kodulehelt.

Tagasi üles
Back