L, 9.12.2023

Meiu Mündi isikunäitusel võib leida liivaterast maailma

Tartu Postimees
Copy
Meiu Mündi assamblaaž
Meiu Mündi assamblaaž Foto: Meiu Münt

Neljapäeval, 11. aprillil kell 17.30 avatakse Tartu kunstimaja väikeses saalis Meiu Mündi isikunäitus «Maailma loomine».

Näituse õlimaalid ja assamblaažid (mitmest materjalist ja esemest loodud kolmemõõtmelised kunstiteosed) jutustavad lugusid inimeseks, taimeks või loomaks ja linnuks olemisest. Lisaks tavapärasele lõuendile on kasutatud tõrvatud paadilaudu, kõrgkuumuskeraamikas valminud pisiplastikat, kerisekive, kuivatatud taimi ja teisi looduslikke materjale.

Kunstniku teosed on pigem pööratud sissepoole ning näivad esmapilgul vaikivat, kuid ootavad siiski, et iga vaataja looks oma loo ja maailma. «Kui sulle on antud võime näha liivateras maailma, võid end pidada õnnelikuks inimeseks. Maailm on müsteerium: iga olend, tekkiv situatsioon, asi ja ese ses ilmas on ainulaadne. Maailm, milles eksisteerime, on suuresti illusioon, igaühe enda loodud konstruktsioon,» seletas Münt.

Meiu Münt on sündinud 1972. aastal ja lõpetanud Tartu ülikooli maaliosakonna. Ta osaleb näitustel 1997. aastast. 2014. aastal sai ta Ado Vabbe preemia. Mündi eelmised isikunäitused Tartu kunstimajas leidsid aset aastatel 2011 ja 2014.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles