Parkmetsa jooksul panid end proovile suured ja väikesed spordisõbrad

Täna kell 11 anti stardipauk Tartus Raja tänava pargist (Riia 167a) kaheksandat korda aset leidvale Parkmetsa jooksule, mida tuntakse ka kui jooksuhooaja Lõuna-Eesti avavõistlust.

Esimestena siblisid rajale päris väikesed spordimehed ja -naised. Mr. Pitti nime kandva lastejooksu stardis oli osalejaid tänavu 720, kokku osales ligi 1200 jooksjat.

Kell 13 algas 7 km pikkune ajavõtuga jooks ning sellele järgnesid sama distantsi ajavõtuta jooks või kõnd ja ajavõtuga kõnd. Lisaks oli võimalus eraldi võistelda sajakiloste jooksus, mis tähendab, et osalejad pidid kaaluma vähemalt sada kilo või panema puuduolevate kilode korvamiseks endale raskused külge.

Ajavõtuta jooks-kõnnis olid võidukad Katrin Kask (kuld), Jana Eksi (hõbe) ja Olga Shkeneva (pronks). Ajavõtuga jooksu võitis Rauno Laumets, teiseks tuli Martin Vilismäe ja kolmanda koha pälvis Aleksandr Kulešov.

Professionaalsel tasemel treenivatest sportlastest osales sel aastal ka näiteks neljateistkümneaastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes oma vanuseklassis ka võitis. «Ta on tõsine jooksutalent ja kolis hiljuti Ida-Virumaalt Tartusse,» ütles Parkmetsa jooksu korraldaja Jaanus Mäe. Eelmise aasta augustis püstitas Lagoda Tartus KEVEK sarja etapil 10 tuhande meetri jooksus uue 13-aastaste neidude maailma tipptulemuse, mis tähendab maailma parimat tulemust selles vanuseklassis. 

Tagasi üles