Fotokonkurss kutsub märkama linnaloodust

Sel aastal on fotokonkursi tunnuslinnuks lauk. Eelmise aasta fotokonkursile esitatud töö Evald Veldemannilt on tehtud Tähtvere konnatiigi kaldalt ning näitab, kuidas ka varakevadises linnas on võimalik tutvust teha huvitavate liikidega.

FOTO: Evald Veldemann

Tänavu juunis viiendat korda peetav loodusfestival kutsub märkama loodust linnakeskkonnas. Mai lõpuni on võimalik esitada töid konkursile «Metsik linn».

Loodusfestival 2019 raames toimuva fotokonkursi eesmärk on innustada inimesi pöörama rohkem tähelepanu linnaloodusele. «Sel aastal on fookus enam kui varem looduse vaatlemisel. Üks väga hea viis, kuidas seda teha, on läbi fotokaamera,» ütles loodusfestivali projektijuht Andro Truuverk.

«Metsik linn» on teadaolevalt ainus fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. «Julgustame märkama kauneid ja huvitavaid looduse teoseid linnas ja olukordi, milles inimeste ja looduse koostöö üksteist toetab,» selgitas Truuverk.

Tööde esitamise tähtaeg on 31. mai. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased (k.a)) ning üldarvestus, kus osavõtjatele vanusepiiri pole.

Fotokonkurss on osa 2019. aasta loodusfestivali programmist. Loodusfestivali põhitegevused leiavad aset 14.–15. juunini üle Eesti. Festivali raames toimuvad õpitoad, filmiõhtud, loodusretked ja loodusvaatluste maraton. Keskendutakse elurikkuse hoidmisele nii linnas kui ka maal.

Tagasi üles