Ülikooli raamatukogus avatakse fotonäitus Eesti ajaloost kõnelevatest tööstusehitistest

Näitus avatakse neljapäeva õhtul kell viis.

FOTO: Näituse plakat

Tartu ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses avatakse fotonäitus Eesti ajaloost kõnelevatest tööstusehitistest.

Uraanirikastamisest raamatute trükkimiseni, jahutoodetest sõjatehnikani, laevadest filmideni, puidust õlle ja viinani – neljapäeval, 4. aprillil avatakse TÜ raamatukogu konverentsikeskuses Uku Põllumaa, Tõnu Nooritsa ja Peeter Paasmäe fotonäitus «TEE» ehk «Tööstusehitised Eestis», mis annab ülevaate Eesti veidi teistmoodi ajaloost.

Tööstus on küllap üks üsna halli kõlaga sõna, mis seostub eelkõige füüsiliste objektide valmistamisega, toomisega või ehk energiaga ning tekitab kujutluspilte tossavatest korstnatest tühermaal, hallist ja morbiidsevõitu metalsest tehismaastikust.

Arhitekt Uku Põllumaa ning fotograafid Tõnu Noorits ja Peeter Paasmäe on otsustanud aga näidata, et see kõik ei pruugi olla nii. Mehed tegid tiiru mööda Eestit, Põllumaa pildistas mobiiltelefoniga, Noorits ja Paasmäe fotoaparaadiga.

Retke tulemusena on sündinud väljapanek veidi teistmoodi ajaloost, mis pajatab sellest, kui mitmekesiseid tooteid on Eestis juba tsaariajast peale tehtud. Rääkimata sellest, et näituselt saab ülevaate suurejoonelistest hoonetest, kus neid tooteid valmistati või valmistatakse, töödeldi või töödeldakse ikka veel.

Näitus «TEE ehk tööstusehitised Eestis» on mahukama ehitisteemalise projekti jätkuetapp, mida eksponeeritakse Eesti eri paikades. Eelmised näitused olid 2003 EEE, 2007 SEE, 2013 FEE1, 2015 FEE2, 2016 LEE ja 2017 WEE.

TEE näitus avatakse Tartu ülikooli raamatukogus 4. aprillil kell 17.

Tagasi üles