Tallinna maanteel algab uue möödasõiduala ehitus

Teetööd.

FOTO: Arvo Meeks

Sellest nädalast tuleb Tartu-Tallinna maanteel liiklejatel varuda rohkem kannatust, sest lähipäevil algab Pikknurmes 2 + 1 sõiduradadega möödasõidualade ehitus.

Tegu on ligi viiekilomeetrise lõiguga Pikknurme ja Puurmani vahel, kuhu tuleb kaks 2 + 1 tüüpi möödasõiduala pikkusega 1,4 kilomeetrit.

Teelõigu ehitab maanteeameti tellimusel AS Nordecon. Pikknurme-Puurmani möödasõiduala ehituse objektijuht Filipp Lopatkin selgitas, et ehitustööde ajal on Pikknurme ja Puurmani vahel püsiv kiirusepiirang 70 km/h.

Liikluskorraldusprojekt on viimasel kooskõlastusringil ning ehitust alustatakse lähipäevil. «Võibolla juba homme,» lisas objektijuht. Ehitus ja ka kiirusepiirangud sel lõigul vältavad detsembri alguseni.

Ehitustööd tehakse kolmes etapis. Esimene etapp algab sel nädalal ja kestab 26. aprillini. Sel ajal laiendab ehitaja teed. Teine etapp kestab aprilli lõpust septembri keskpaigani, kui freesitakse teekate ning tehakse aluse ehitus- ja asfaltimistööd. Liiklusruum kitseneb kuni 6,5 meetri laiuseks ehk mõlemas suunas liiklejaile jääb ruumi 3,25 meetrit. Ehitustööde käigus tuleb ette liikluse suunamist sõiduradade vahel ja katte üleminekutel ajutist käsitsi reguleerimist ooteajaga kuni viis minutit.

«Tekivad möödapõikealad ning seal vähendame lubatud liikumiskiirust kuni 50 km/h, ka toimub tööde jooksul liikluse suunamist ning välistatud pole seisakud, seega palume liiklejatel varuda kannatust,» selgitas Filipp ​Lopatkin.

Pikknurme-Puurmani möödasõidualade ehituse viimane etapp on septembrist detsembrini. Siis paigaldatakse liikluskorraldusvahendid ning tehakse märgistus- ja haljastustööd. Ka siis tuleb ette liikluse suunamist sõiduradade vahel. Kohalikele elanikele on ligipääs kinnistutele püsivalt tagatud ja ühissõidukeile eraldi piiranguid ei ole.

Pikknurme-Puurmani möödasõidualade lõik on omasuguste seas Tartu-Tallinna maanteel juba kolmas. 2017. aasta lõpus valmis Annikvere-Neanurme lõik ning mullu said valmis möödasõidualad Valmaotsa-Kärevere lõigul. Selle aasta lõpus valmiva Pikknurme-Puurmani möödasõiduala ehitus läheb maksma veidi üle 5,7 miljoni euro.

Tagasi üles