Tartu teeb korda papa Jannseni hauamonumendi

J. V. Jannseni hauamonument Raadi kalmistul.

FOTO: Ove Maidla

Kultuuripärandi restaureerija OÜ Mandragora alustas Tartu linnavalitsuse tellimusel Tartu Raadi kalmistul asuva Johann Voldemar Jannseni hauamonumendi restaureerimist. 

Restaureerimistööde käigus korrastatakse Vanemuise seltsi poolt Johann Voldemar Jannsenile püstitatud hauamonument ning hauaplatsil olevad ristid, nimesildid ja monumenti ümbritsev aed. 

Restaureerimistööd saavad valmis mai keskpaigaks, mil Tartu ja Eesti avalikkus tähistab ajakirjaniku, koolmeistri ja rahvusliku liikumise juhi Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäeva. Suuremad pidustused toimuvad Tartus 15. ja 16. mail. 

Jannseni mälestussammas avati pidulikult 1893. aastal. Hallist marmorist sambas asuvas õõnsuses seisab August Weizenbergi loodud Jannseni marmorbüst. 

Sellel kevadel restaureeritakse Raadi kalmistutel veel Eesti vaimuliku, kirjaniku ja laulupeotegelase Adalbert Hugo Willigerode, Eesti kirjamehe ja arsti Friedrich Robert Faehlmanni ning kirjanik Ado Reinvaldi hauaplatsid ja -monumendid.

Samuti on alustatud koostöös kõrgema kunstikooliga Pallas Tartu Uus-Jaani kalmistul asuva helilooja ja laulupeotegelase Karl August Hermanni hauaplatsi ja monumendi korrastamist. 

Tagasi üles