Menukas programmeerimise algkursus algab kümnendat korda

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Interneti teel oste tehes tuleb olla eriti ettevaatlik.
Interneti teel oste tehes tuleb olla eriti ettevaatlik. Foto: Mihkel Maripuu

Tartu ülikooli menukaim e-kursus «Programmeerimisest maalähedaselt» on mõeldud neile, kes pole varem programmeerimisega kokku puutunud ja soovivad nüüd selles kätt proovida. Kursus on täielikult veebipõhine ja osalejatele tasuta. Registreeruda saab kuni 7. aprillini.

Kursusel saab panna ennast nelja nädala vältel proovile, tehes väikseid harjutusi, mis loovad eeldused selleks, et peale kursuse läbimist võtta ette ka raskemaid ülesandeid. Osalejad lahendavad kursusel ainult harjutusi ja saavad nende kohta juhendajalt tagasisidet – eksamit ega testi kursuse lõpus teha pole vaja. Kursusest on võtnud osa üle 10 000 inimese.

Arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursuste eestvedaja Eno Tõnissoni sõnul on kursusele oodatud igasuguse vanuse, tausta ja haridusega inimesed, kes tahaksid programmeerimist proovida.

«Isegi siis, kui osaleja pärast kursust programmeerimisega rohkem ei tegele, annab see aine talle siiski esmase ülevaate teemast ja see võib talle tulevikus kasuks tulla,» sõnas Tõnisson.

Kursus «Programmeerimisest maalähedaselt» algab 8. aprillil ja kestab neli nädalat. Kursuse maht on 5-6 tundi nädalas. Registreeruda saab 7. aprilli südaööni.

Registreerimis- ja muu info on TÜ arvutiteaduse instituudi pakutavate kursuste kodulehel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles