K, 5.10.2022

Endises kruusakarjääris etendub näidend laulupeo sünnist

Janno Zõbin
, reporter
Endises kruusakarjääris etendub näidend laulupeo sünnist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lydia Koidulat kehastab lavastuses Saara Nüganen.
Lydia Koidulat kehastab lavastuses Saara Nüganen. Foto: Herkki Merila

Kui külmakuudel saab Tartu lumepargis talverõõme nautida, siis sel suvel muutub Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses asuv org hoopistükkis teatripaigaks. Seal etendub 11.–19. juunini näidend «Pidu tuli», mille kirjutas Loone Ots spetsiaalselt laulupeo 150 aasta juubeliks ja mis jutustabki üldlaulupeo saamisloo.

«Kui me neli aastat tagasi vanas kruusakarjääris lumepargi avasime, oli mõte, et seal võiks olla ka mõni suvine tegevus. Laulupeo sünnist rääkiva lavastuse idee tekkis meil juba eelmisel aastal, kuid teostuseni jõudsime alles nüüd,» ütles lavastuse produtsent Jaan Olmaru.

Näidendi lavastab Karl Laumets Vanemuisest, Johann Voldemar Jannsenit kehastab sama teatri näitleja Hannes Kaljujärv ja Lydia Koidulat Saara Nüganen Pärnu Endlast. Teistes osades on Riho Kütsar (Vanemuine), Jürgen Gansen (Kuressaare linnateater), Kärt Tammjärv (Vanemuine), Karl Edgar Tammi (teater Must Kast) ja mitmed teised. Lavastuses teevad kaasa näitlejad Lendteatrist, laulupeomuuseumi näiteringist, samuti osaleb Väägvere pasunakoor ning mitu Tartu segakoori. Lavastuse kunstnikud on Martin Mikson ja Anna-Liisa Pärt ning koorijuht Mall Türk.

Märksõnad
Tagasi üles