Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Fotod: sada ehitajat pidasid Delta maja sarikapidu

Eile kell 16 haaras Tartu ülikooli rektor Toomas Asser sae, kõndis Delta maja katusele ning saagis maha puidust lati, mille külge oli riputatud kuuseokstest ehituspärg. Traditsioonilise sarikapeoga tähistasid nii ehitajad kui ülikooli inimesed maja maksimaalse kõrguse saavutamist.

Ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider märkis, et kõige ülemisel korrusel alustati põrandate valamist ehk majas on alguse saanud sisetööd. Toomas Asser märkis oma kõnes, et üleeile sõlmiti ehitusfirmaga Rand & Tuulberg ka ettevõtlusmaja ehitamise leping ning see peab valmis saama veidi hiljem kui Delta maja.

Rand & Tuulbergi juhatuse esimees Taivo Täht sõnas, et kui praegu on iga päev Delta objektil sadakond ehitajat, siis töö viimases faasis hakkab seal tööle ligi 300 inimest. Täht lubas, et maja valmib õigel ajal ehk aasta lõpuks. «Hoolimata tiba aeglasest algusest oleme jõudnud töödega järje peale ning maja valmib lubatud ajaks,» kinnitas ta. 

Delta maja 17 500 ruutmeetril hakkab pärast ehitustööde lõppu õppima ligi 2000 tudengit. Delta majja koondab ülikool arvutiteaduste instituudi, matemaatika ja statistika instituudi, majandusteaduskonna, tehnoloogiainstituudi ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse.

Tagasi üles
Back