Politsei võtab kihutajate meelispaigad luubi alla (4)

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Kroonuaia tänav on üks nendest kohtadest, mida sel aastal liiklustalgute kaardile korduvalt märgiti. Seal on kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis.
 
Tartu Kroonuaia tänav on üks nendest kohtadest, mida sel aastal liiklustalgute kaardile korduvalt märgiti. Seal on kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis.  Foto: Sille Annuk

Läinud pühapäevani oli kõigil võimalus internetis politsei liiklustalgute lehel kaardile märkida teid ja tänavaid, kus kohtab kõige sagedamini kiiruseületajaid.

Sel nädalal töötlevad politseinikud kogutud andmeid ning 3. aprillil läheb tavapärasest rohkem korravalvureid nendesse paikadesse kiirust mõõtma. Liiklustalgud toimuvad viiendat korda.

Möödunud aasta 18. aprillil kontrollis politsei Tartumaal 169 teelõiku, mille liiklejad ja niisama tähelepanelikud inimesed olid välja pakkunud. Mullu vestlesid korrakaitsjad 210 autojuhiga, kes tabati sõitmas lubatust kiiremini. Toona kontrollitud 272 sõidukijuhist vormistati trahv vaid 40-le. Möödunud aasta talgutel tabas politsei ka ühe autojuhi, kes ületas piirkiirust tervelt 60 kilomeetrit tunnis.

Tagasi üles