Lennart Meri 90. sünniaastapäeva puhul esineb ERMis Andres Tarand

Lennart Meri 1960ndate lõpus.

FOTO: Viktor Salmre

Sel reedel möödub 90 aastat kirjaniku, tõlkija, filmitegija, diplomaadi ja poliitiku, Eesti presidendi Lennart Meri sünnist. 29. ja 30. märtsil meenutatakse Eesti Rahva Muuseumis (ERM) Meri eriprogrammiga «Lennart Meri – riigimees, teadlane ja trikster».

29. märtsil näidatakse kogu päeva jooksul vahetuvate näituste saalis Lennart Meri filmirännakute pildialbumit. Kell 13 ja 16 toimub ERMi näitustel giidituur «Lennart Meri radadel».

30. märtsil kell 13 algab 1990. aastaid kajastaval näitusel «Ise tehtud Eesti» kohtumine geograaf, klimatoloog ja poliitik Andres Tarandiga, kes jagab meenutusi Lennart Merist kui riigimehest.

Keskpäeval algab samas näitusesaalis filmiprogramm. Näidatakse filmi «Tantsud linnuteele», mis jälgib Lennart Meri filmitegemisi alates 1964. aastast. Ka on programmis Meri filmid «Veelinnurahvas», «Linnuteetuuled» ja «Šamaan». Laupäevased giidituurid «Lennart Meri radadel» algavad kell 11 ja 16.

Osalemine kummagi päeva programmis on näitusepiletiga. Giidituuridele ja kohtumisele Andres Tarandiga on vaja end enne kirja panna ERMi kodulehel.

Lisaks saab sillaalal tutvuda miniatuuride näitusega «Lennart Meri ja tema aeg 90ndatel», mis põhineb kogumikul «Paku ja Sarneti koomiksid. Valitud teosed 1993–1995».

Tagasi üles