ERM näitab Siberis tikitud mustreid ja filmi Gulagi laagritest

Aime Jõgi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ERMi muuseumihoone Raadil.
ERMi muuseumihoone Raadil. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti Rahva Muuseumis on tulekul kaks sündmust, millega meenutatakse 70 aasta möödumist 1949. aasta märtsiküüditamisest ning kuhu on kõigil soovijail vaba pääse.

ERMi avalike suhete juht Kalmar Kurs teatas, et ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskuses (hoone A-osas) on avatud väljapanek «Siberis tikitud mustrid». See on näitus esemetest, mis pärit Memento Viljandi ühenduse eestvedaja Ene Juuriku Siberi-kohvrist. 27. märtsil kell 15 on huvilistel võimalus kohtuda ka Ene Juurikuga ja kuulata tema mälestusi Siberist.

1949. aastal 25. kuni 29. märtsini küüditas nõukogude võim Eestist rohkem kui 22 000 inimest Siberisse. Üks neist oli Ene Kartau, kes küüditati 25. märtsil koos ema Minna ja noorema õe Külliga. Ene oli kaks päeva enne seda saanud 7-aastaseks.

Samal päeval kell 16 algab Hurda saalis (A-osa) film dokumentaallavastusest «Oota, ma tulen tagasi». Linateos jutustab Norilski Gulagi laagritest ja nende agitbrigaadidest. Mälestuspäeva projekt on valminud koos Vaba Lava ja ERMiga.

Filmi tõlget eesti keelde saab kuulata kõrvaklappidest. Kohal on filmi lavastaja ja stsenarist, kohtumist ja vestlust nendega juhib Sven Karja.

Lisainfot lavastuse kohta saab ka viimasest Sirbist: https://sirp.ee/s1-artiklid/teater/norilski-teatrijuht-valega-ei-saa-elada/

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles