ERM näitab Siberis tikitud mustreid ja filmi Gulagi laagritest

ERMi muuseumihoone Raadil.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Rahva Muuseumis on tulekul kaks sündmust, millega meenutatakse 70 aasta möödumist 1949. aasta märtsiküüditamisest ning kuhu on kõigil soovijail vaba pääse.

ERMi avalike suhete juht Kalmar Kurs teatas, et ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskuses (hoone A-osas) on avatud väljapanek «Siberis tikitud mustrid». See on näitus esemetest, mis pärit Memento Viljandi ühenduse eestvedaja Ene Juuriku Siberi-kohvrist. 27. märtsil kell 15 on huvilistel võimalus kohtuda ka Ene Juurikuga ja kuulata tema mälestusi Siberist.

1949. aastal 25. kuni 29. märtsini küüditas nõukogude võim Eestist rohkem kui 22 000 inimest Siberisse. Üks neist oli Ene Kartau, kes küüditati 25. märtsil koos ema Minna ja noorema õe Külliga. Ene oli kaks päeva enne seda saanud 7-aastaseks.

Samal päeval kell 16 algab Hurda saalis (A-osa) film dokumentaallavastusest «Oota, ma tulen tagasi». Linateos jutustab Norilski Gulagi laagritest ja nende agitbrigaadidest. Mälestuspäeva projekt on valminud koos Vaba Lava ja ERMiga.

Filmi tõlget eesti keelde saab kuulata kõrvaklappidest. Kohal on filmi lavastaja ja stsenarist, kohtumist ja vestlust nendega juhib Sven Karja.

Lisainfot lavastuse kohta saab ka viimasest Sirbist: https://sirp.ee/s1-artiklid/teater/norilski-teatrijuht-valega-ei-saa-elada/

Tagasi üles
Back