Vestides varjupaigakoerad pääsevad linna peale jalutama (1)

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Füsioterapeut Elina Leis ja koer Bella esimesel jalutuskäigul märtsi alguses. Pühapäeval saab Bella selga juba oranži vesti, sest vahepeal on ta leidnud endale uue kodu. Vestidega toetasid vabatahtlikke Magnum Veterinaaria ja MP Reklaam.
Füsioterapeut Elina Leis ja koer Bella esimesel jalutuskäigul märtsi alguses. Pühapäeval saab Bella selga juba oranži vesti, sest vahepeal on ta leidnud endale uue kodu. Vestidega toetasid vabatahtlikke Magnum Veterinaaria ja MP Reklaam. Foto: Merle Leiner

Eeloleva pühapäeva pärastlõunal võib Roosi tänava promenaadil ja raeplatsil kohata koeri, kel üll rohelised või oranžid vestid. Need on varjupaigaloomad, kes teevad koos vabatahtlike jalutajatega linna peal mõnetunnise tiiru.

Esimest korda toimus jalutusaktsioon märtsi esimesel pühapäeval ning nagu kinnitas selle eestvedaja Merle Leiner, sujus kõik hästi. Seitse kollases vestis varjupaigas elavat koera ja viis oranžis vestis varjupaiga «vilistlast» pidasid end eeskujulikult üleval ning sekeldustesse ei satutud. «Varjupaigast väljas ongi loomad sageli palju rahulikumad. Muidugi oli neil ka palju nuuskimist ja uute muljete kogumist,» rääkis Leiner.

Ühine jalutuskäik annab koertele juurde uusi kogemusi ning hiljem on neil oma päriskodus lihtsam kohaneda, märkis Merle Leiner.

Tagasi üles