Vestides varjupaigakoerad pääsevad linna peale jalutama

Füsioterapeut Elina Leis ja koer Bella esimesel jalutuskäigul märtsi alguses. Pühapäeval saab Bella selga juba oranži vesti, sest vahepeal on ta leidnud endale uue kodu. Vestidega toetasid vabatahtlikke Magnum Veterinaaria ja MP Reklaam.

FOTO: Merle Leiner

Eeloleva pühapäeva pärastlõunal võib Roosi tänava promenaadil ja raeplatsil kohata koeri, kel üll rohelised või oranžid vestid. Need on varjupaigaloomad, kes teevad koos vabatahtlike jalutajatega linna peal mõnetunnise tiiru.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esimest korda toimus jalutusaktsioon märtsi esimesel pühapäeval ning nagu kinnitas selle eestvedaja Merle Leiner, sujus kõik hästi. Seitse kollases vestis varjupaigas elavat koera ja viis oranžis vestis varjupaiga «vilistlast» pidasid end eeskujulikult üleval ning sekeldustesse ei satutud. «Varjupaigast väljas ongi loomad sageli palju rahulikumad. Muidugi oli neil ka palju nuuskimist ja uute muljete kogumist,» rääkis Leiner.

Ühine jalutuskäik annab koertele juurde uusi kogemusi ning hiljem on neil oma päriskodus lihtsam kohaneda, märkis Merle Leiner.

Tagasi üles