Kolmandat aastat järjest annab linnavalitsus lisaraha huviharidusele

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lapsed noortekeskuses.
Lapsed noortekeskuses. Foto: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus kiitis äsja heaks 2019. aasta Tartu huvihariduse ja huvitegevuse lisatoetuse kasutamise kava. 

Enamik eraldisest läheb taas innovaatiliste lähenemisviiside toetamisele, erilist tähelepanu pööratakse loodus-täppisteaduste ja tehnoloogia (LTT) valdkonnale. 

Varasematel aastatel toetati suures mahus huviringide avamiseks ja arendamiseks vajalike vahendite ostu. Sel aastal keskendutakse rohkem juhendajate pädevuse toetamisele, sealhulgas rahastatakse juhendajate õppereise ja kohapealset koolitust ning makstakse LTT valdkonna juhendajatele enesetäiendusstipendiume. Toetamise täpsemad tingimused kehtestab linnavolikogu maikuus. 

Alates 1. septembrist 2017 rahastab riik 7–19-aastastele süsteemse ja juhendatud huvihariduse ja huvitegevuse kättesaadavuse ja mitmekesisuse tagamist kohalikul tasandil. Tartule on selleks aastaks eraldatud 516 861 eurot. Toetusega ei asendata, vaid täiendatakse oma eelarvest kaetavaid kulusid. Tartu linna eelarves on noorte huvitegevusele ja huviharidusele riigi toetust arvestamata ligikaudu 6,3 miljonit eurot aastas. 

Tartu linna huvihariduse ja huvitegevuse kavaga aastaks 2019 saavad huvilised tutvuda Tartu linna dokumendiregistris. Esimene infopäev kava raames toimuvate avatud konkursside kohta toimub 21. mail algusega kell 10 Tartu kultuuriosakonnas.

Märksõnad

Tagasi üles