Variku lapsed jõuavad sügisest puhta jalaga kooli

Jalakäijatel tuleb Maasika tänavat Variku linnajaos praegu jagada autodega. Nüüd on kavas ehitada ühele poole tänavat kõnnitee.

FOTO: Margus Ansu

Sel nädalal alustas Tartu Veevärk kooli juures Piima tänaval torutöid. Peale Piima tänava tuleb põhjalik remont ka Kopli ja Aianduse tänaval, töödeks läheb oma miljon eurot.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lisaks kuulutas Tartu linnavalitsus hiljuti välja riigihanke Variku linnajaos Maasika, Variku ja Roopa tänavate kõnniteede projekteerimiseks ja ehitamiseks. «Suuresti piki Maasika tänavat kulgev kõnnitee on laste loogiline koolitee,» ütles Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse juhataja Urmas Mets.

Tööde käigus sõidutee põhjalikku remonti käsile ei võeta, eesmärk on vaid tänava ühele poolele kõnnitee teha. «Kahele poole tänavat kõnniteed seal ära ei mahu,» märkis Urmas Mets.

Roopa tänavast Maasika tänava kaudu Kraavi tänavani kulgeva ligi 360 meetrise kõnnitee ehitamiseks on kavandatud 120 000 eurot. Tartu teistes piirkondades remonditakse tänavu kõnniteid veel 150 000 euro eest. Kondimootori jõul liikujate rõõmuks tuleb juurde ka jalg- ja jalgrattateesid. Tänavu jätkub Ihaste kergliiklustee ehitamine. Ka käivad ettevalmistused Vaksali tänavast maaülikooli ja waldorfkoolini viiva ning Tartu–Rahinge–Ilmatsalu kergliiklusteede rajamiseks.

Tagasi üles