Sõbra tapnud mees jääb üheksaks aastaks trellide taha

Sõbra noalöögiga tapnud Ülo Pastel jääb üheksaks aastaks vangi.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Tartu maakohus mõistis täna tapmises süüdi 58-aastase Ülo Pasteli (pildil) ning mõistis talle karistuseks üheksa aasta pikkuse vanglakaristuse. Mullu 15. juulil lõi Pastel oma elukohas Kastani tänaval talle külla tulnud sõpra noaga, mille tagajärjel mees suri.

Pärast tegu helistas Pastel häirekeskusesse, kuid mitte selle pärast, et soovinuks kuritegu üles tunnistada. Ta teavitas sündmusest häirekeskust hoopis selleks, et soovis surnukehast lahti saada. Pastel ja tema ohver olid tuttavad ning olid enne tapmist koos alkoholi tarvitanud.

Pastel ei allunud kohale sõitnud politseinike korraldustele ning korrakaitsjad pidid tema kinnipidamiseks kasutama jõudu. Ka ilmnes menetluse käigus, et Pastel oli enne noarünnakut oma ohvrile pipragaasi silma piserdanud.

Kohus arvestas Pastelile karistust mõistes sellega, et mees on varem kriminaalkorras karistamata. Samas võttis kohus otsuse langetamisel arvsse ka asjaolu, et Pastel oma tegu ei kahtsenud. «Seadusest tulenevad kergendavad ja raskendavad asjaolud antud juhul puuduvad,» ütles kohtu pressiesindaja Krista Tamm. 

Lisaks vanglakaristusele peab Pastel tasuma tapetud mehe lähedastele 415 eurot matusekulude katmiseks ning hüvitama ka menetluskulud 2101 euro väärtuses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Tatjana Tamm jäi kohtuotsusega rahule. «Alkoholi mõjul niivõrd ettearvamatult ja inimelu suhtes ükskõikselt käituva inimese koht ei ole vabaduses, vaid vanglas, kus ta endast kaaskodanikele ohtu ei kujuta,» ütles Tamm.

Tagasi üles