Maailmafilm näitab tõsielufilme nii teravatel kui ka pehmetel teemadel

Janno Zõbin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kolmapäeval kell 18 linastuv «Daliboreki valge maailm» räägib loo emaga koos elavast Tšehhi keskealisest neonatsist, kelle elu võtab filmi jooksul uue pöörde.
Kolmapäeval kell 18 linastuv «Daliboreki valge maailm» räägib loo emaga koos elavast Tšehhi keskealisest neonatsist, kelle elu võtab filmi jooksul uue pöörde. Foto: Maailmafilmi Festival

Eile hakkasid Tartu kultuurielus taas puhuma värsked tuuled. Eesti Rahva Muuseumis algas rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival Maailmafilm, mis toob vaatajate ette 65 linateost ning kus publikuga kohtub ligi 20 režissööri.

Laupäevani kestva filmipeo kavas on nii tudengite tehtud filme kui ka filmimaailmas juba tunnustatud režissööride auhinnatud teoseid.

Korraldajad lubavad muigamisi, et festivalimellu rohkemaks kui vaid mõneks üksikuks seansiks sukeldunud vaataja väljub sealt parema inimesena.

Tagasi üles