L, 9.12.2023

Finnair leiab Emajõelinnast tööjõu suuremate takistusteta (1)

Greete Palgi
, reporter
Copy
Finnairi Tartu büroosse aadressil Tähe 4 väga palju uusi töötajaid enam juurde ei mahu. Pildil on vasakult FBSi reiside jaemüügi juht Mait Kaaver, Finnairi äriteenuste juht Riitta Lankinen ja personaliarendusjuht Kaili Laansalu.
Finnairi Tartu büroosse aadressil Tähe 4 väga palju uusi töötajaid enam juurde ei mahu. Pildil on vasakult FBSi reiside jaemüügi juht Mait Kaaver, Finnairi äriteenuste juht Riitta Lankinen ja personaliarendusjuht Kaili Laansalu. Foto: Kristjan Teedema

Ligi kaks kümnendit tagasi tõi Soome riiklik lennufirma Finnair tükikese ettevõttest Tartusse ja hakkas pakkuma oma Tartu kontori kaudu Estraveli büroole müügikontrolli teenust. Nüüdseks töötab aadressil Tähe 4 Finnairi Tartu tütarfirmas Finnair Business Services (FBS) juba üle 160 inimese ning emafirma plaanib siinset üksust veelgi laiendada.

«Kui esialgu oli Tartus pisike tugikontor, kus töötas pisike meeskond, siis praeguseks on siinsete töötajate panus kasvanud väga oluliseks meie igapäevatöös,» selgitas Finnairi äriteenuste juht Riitta Lankinen. Täpsemalt: 2010. aastal otsustas Finnair oma raamatupidamise just Tartu kontori õlgadele usaldada ning kolme aastaga liikus kogu kompanii arvepidamine Emajõelinna. Nüüd asuvad siin ka Finnairi analüütikud ning klienditoe ja arendustegevuse töötajad.

Ligi kuu tagasi otsis Finnair taas uusi töötajaid, nüüd täiesti uude meeskonda, mis peab hakkama looma digitaalseid turunduslahendusi.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles