Annetajate abil said lastehaiglad ligi 20 000 eurot käerobotite ostmiseks

Tartu Postimees
Copy
Vasakult Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer, Olerex AS turundus- ja kommunikatsioonijuht Kai Põldemaa ja SA Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi tegevjuht Küllike Hein.
Vasakult Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer, Olerex AS turundus- ja kommunikatsioonijuht Kai Põldemaa ja SA Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi tegevjuht Küllike Hein. Foto: Erakogu

Detsembris Olerexi heategevuskampaanias «Ulata abikäsi» osalenud inimesed aitasid koguda Tallinna lastehaigla toetusfondile ja Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile kokku 19 772 eurot.

«Seekordse heategevuskampaaniaga ulatasime väikestele patsientidele sõna otseses mõttes abikäe: meie klientidel oli võimalik anda enda panus ainulaadsete käerobotite soetamiseks Tallinna ja Tartu lastehaiglale,» rääkis Olerexi tegevjuht Piret Miller.

«Nüüdisaegne meditsiinitehnika võimaldab aidata väga keerulises seisundis patsiente – aparaadid muutuvad järjest spetsiifilisemaks ja efektiivsemaks, kuid paraku on nad seetõttu ka väga kallid,» rääkis Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer. «Oleme südamest tänulikud Olerexile ja nende klientidele, kes juba teist aastat järjest toetavad märkimisväärse summaga laste ravivõimaluste parandamist Tallinna lastehaiglas. Loodame, et meie koostöö jätkub edukalt ka edaspidi.» 

«Oleme väga rõõmsad, et Olerexi kliendid märkasid kiirel jõuluajal anda oma panuse haigete laste tarvis,» tänas Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi tegevjuht Küllike Hein. «Nii Tartus kui ka Tallinnas on nüüd seeme mulda pandud ja oleme sammu lähemal, et soetada kahte Eesti suurimasse keskusesse käerobotid,» nentis ta.

Käerobot on nüüdisaegne aparaat, mis on ennekõike mõeldud nende patsientide tarbeks, kellel on ühe kehapoole halvatus või kes ei saa neuroloogiliste häirete tõttu oma käsi tavapärasel viisil liigutada ning vajavad erilist teraapiat.

Teraapiategevused käerobotiga käivad mängu kaudu, mis motiveerib last aktiivselt taastusravis osalema. Käerobot toetab kätt, mis võimaldab patsiendil tegevuse sooritamisel kasutada kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone ja julgustab kätt rohkem liigutama. Robot annab tagasisidet reaalajas, mis võimaldab terapeudil kohe vastavalt vajadusele masina seadeid korrigeerida.

Tallinna lastehaiglas ja Tartu ülikooli kliinikumis oleksid käerobotid esimesed omataolised. Kummalgi haiglal on Olerexi toel kavas soetada üks käerobot, mis maksab ligi 100 000 eurot. Et suur osa summast on veel puudu läheb sellega aega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles