Tartu kunstimajas vahetus kolm näitust ühekorraga

Üks nurki Mihkel Ilusa näitusel.

FOTO: Raimu Hanson

Tartu kunstimajas saab vaadata kolme uut näitust: suures saalis on Mihkel Ilusa «Läbirääkimised / fassaaditööd» (kuraator Siim Preiman, koostöös Tallinna kunstihoonega), väikeses galeriis Eva Jänese «100+1 maali» ning monumentaalgaleriis Zoja Lebedeva «Vaidu Vidil kinkis värvid» (kuraator Julia Polujanenkova).

Kunstimaja produtsendi Tanel Asmeri teatel lahutab Mihkel Ilus üksteisest maalikunstnike tavalised töövahendid ning loob õlivärvist, puidust maaliraamidest ja krunditud lõuenditest iseseisvaid objekte, astudes vastu tavapärasele kujutamisele.

Eva Jänes on maalinud geomeetrilisi abstraktsioone.

FOTO: Raimu Hanson

Alates 1970. aastatest freskode, sgrafiitode ja vitraažidega tuntuks saanud Eva Jänest hakkas iseseisvusajal tõsisemalt köitma abstraktne maal, eelkõige geomeetriline abstraktsioon. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul valminud seeria väljendab intuitiivselt usulisi ideesid ning rahvaluule mõjul tekkinud emotsioone ja kujutelmi.

Zoja Lebedeva näitus on monumentaalgaleriis.

FOTO: Raimu Hanson

Neli aastat tagasi kohtas Zoja Lebedeva, kes elas siis veel Udmurtias, oma elu suurimat armastust ning kolis peatselt Eestisse armsama juurde uut elu alustama. Kahjuks suri Vaidu Vidil kaks aastat hiljem ning jättis toona 60-aastase naise üksi. Kaotusevaluga toimetulek ja uue elu ehitamine käivad nüüd Lebedeval käsikäes kunstiga.

Kõiki kolme näitust saab Tartu kunstimajas (Vanemuise 26) vaadata 7. aprillini.

Tagasi üles