Heli- ja videvikufestivalil ERMis süttisid pirrud

Kadi Haamer süütas pirrud.

FOTO: Margus Ansu

Eesti Rahva Muuseumi järjekorras teisel heli- ja videvikufestivalil «ERMi öö» astuvad täna erinevates saalides kuulajate ette mitme kodumaise muusiku kõrval Soome, Islandi ja Ühendkuningriigi esindajad. Silla-alal on tunda suitsutare hõngu, mille tekitamiseks süütas ERMi produtsent ja kontserdikava üks koostajaid Kadi Haamer pirrud.

Seekordse festivali üks olulisemaid esinejaid on Kadi Haameri sõnul positiivses mõttes veidrat ja omapärast popmuusikat viljelev Rozi Plain Ühendkuningriigist.

Soome laulja Lau Nau ehk Laura Naukkarineni 2005. aastal ilmunud albumi «Kuuatarha» paigutas Briti ajakiri The Wire viiekümne parima heliplaadi hulka maailmas.

Esimesena istus kuulajate ette Weekend Guitar Trio. Meisterjaan oli kirjas kavas teisena. Juba nimetatute kõrval esinevad ka Erki Pärnoja ehk Efterglow ja Orelipoiss. Kava lõpuks astub kuulajate ette kell 0.30 Mick Pedaja.

Keha ja meelt võib puhata «ERMi öö» ambient-ruumis. ERMi silla-alast sai aga festivali ajaks suurejooneline kaleidoskoop, mis vahendab filmi «Tuulte tahutud maa» vaateid loodusmaailmast, ühendades neid muusikute etteastetega.

Festivali esimese kontserdi andis Weekend Guitar Trio.

FOTO: Margus Ansu

Tagasi üles